Wywiad z właścicielem marki Perfect - systemy kominowe.
W Polsce działa kilkanaście firm produkujących systemy kominowe. Perfect systemy kominowe, mający swoją siedzibę pod Bydgoszczą, jest jedną z najszybciej rozwijających się marek na rynku polskim. Firma stała się jednym z najbardziej znanych producentów systemów kominowych w Polsce. Z tej okazji rozmawialiśmy z właścicielem marki Panem Robertem Wlaźlakiem.
2016-11-09, 08:26

 

Dzień dobry, czy mógłby Pan przedstawić nam swoje dotychczasowe osiągnięcia?

Od kilkunastu lat prowadzę działalność w branży materiałów budowlanych. Z sukcesem buduję grupę firm zajmujących się dystrybucją materiałów budowlanych. Od dwóch lat rozszerzyłem swoją działalność o produkcję systemów kominowych.

Dlaczego, na działalność produkcyjną, wybrał Pan systemy kominowe?

Żartobliwie można powiedzieć, że to nie ja wybierałem branże, ale branża wybrała mnie. Dwa lata temu, grupa specjalistów z branży kominowej poszukiwała menedżerów, którzy pokierowaliby projektem budowy silnej marki systemów kominowych. Ja w tym czasie poszukiwałem nowych możliwości rozwoju, więc szybko doszliśmy do porozumienia.

Proszę powiedzieć jak udało się osiągnąć taki sukces i jakie będą dalsze kierunki rozwoju?

Chciałbym podkreślić, że sukces zawdzięczamy przede wszystkim załodze Perfect. Zmotywowana grupa ludzi, świadoma misji, oczekiwań oraz identyfikująca się z celami firmy.
Posiadamy niezbędny know-how oraz umiejętnie odczytujemy zmieniające się oczekiwania polskich klientów. Na bieżąco uzupełniamy naszą ofertę o produkty, możliwie najpełniej spełniające, zmienne potrzeby naszych odbiorców.. W ostatnim roku wprowadziliśmy do oferty min. szereg akcesoriów ułatwiających montaż i użytkowanie systemów kominowych. Dbamy także o komfort wykonawców. Nasza nowa obudowa jest teraz o 30% lżejsza od poprzedniej, co spotkało się ze szczególnym zadowoleniem ze strony firm wykonawczych. Aktualnie nasze obudowy są, prawdopodobnie, najlżejszymi na rynku, przy jednoczesnym zachowaniu parametrów wytrzymałościowych. To stanowi naszą dźwignię wzrostu.

Firma Perfect oceniana jest jako firma istotnie zmieniająca branżę systemów kominowych. Na czym polega ta zmiana i czy wymaga ona jeszcze sporo pracy?

Nie chcemy zmieniać branży – koncentrujemy się na sobie i tym, co i jak robimy. Naszą ambicją jest zaoferowanie najwyższej klasy jakości produktu w najkorzystniejszej cenie, wspartej profesjonalnym serwisem i w tym kierunku zmierzają wszystkie nasze wysiłki. Powiększający się portfel zadowolonych klientów potwierdza prawidłowość przyjętej strategii.

Co odróżnia markę Perfect od pozostałych producentów?

Rynek systemów kominowych stał się rynkiem konkurencyjnym. Część z dostawców szuka konkurencyjności w oszczędnościach, kosztem jakości. Perfect koncentruje się na efektywności i poszukiwaniu innowacji dostępnych w Polsce np. obniżenie wagi obudów kominowych, wprowadzenie do oferty przydatnych akcesoriów. O naszym biznesie myślimy w sposób długofalowy. Chcemy rozwiązywać problemy Naszych klientów i konsekwentnie dążyć do pozycji lidera branżowego. Nasz profesjonalny zespół gwarantuje realizację tych ambitnych założeń.

Proszę powiedzieć, jaka jest przyszłość tej branży w Polsce? W jakim kierunku zmierza branża, jakich zmian można się spodziewać w najbliższych latach?

Myślę, że będzie wzrastała konkurencyjność rynku kominowego w Polsce. Moim zdaniem nastąpi naturalna repolonizacja branży. Coraz większą rolę będą odgrywały firmy polskie. Oczywiście oddziały firm zagranicznych nadal będą funkcjonowały na naszym rynku ale ich rola będzie malejąca. Inwestycje poczynione przez polskie firmy dają podstawę do prognozowania rosnącej pozycji polskich firm nie tylko w Polsce ale także w Europie.
Długofalowo, konsolidacja rynku jest nieunikniona ze względu na jego duże rozdrobnienie. Wiele firm przestało rozwijać się przychodowo. Moim zdaniem rynek spolaryzuje się wokół firm o wysokiej dynamice rozwoju. Myślę, że w przyszłości może dojść do niespodziewanych zmian rynkowych.

Proszę nam powiedzieć, czy Perfect będzie największym dostawcą systemów kominowych w Polsce?

Nie ścigamy się z nikim na przychody. Jestem przekonany, że jesteśmy najbardziej pro-kliencką firmą w branży kominowej. Uważam, że w przyszłym roku znacząco powiększymy nasz udział w rynku systemów kominowych w Polsce.

Od początku mamy świadomość jak istotny jest zrównoważony rozwój firmy, poszerzanie i unowocześnianie naszej oferty. Produkty, których nie wstydzimy się sprzedawać, tworzymy z pasją, dbając o każdy szczegół, w oparciu o naszą wiedzę i kompetencje. Jesteśmy firmą nowoczesną, która nie boi się wyzwań i dynamicznie reagujemy na potrzeby rynku. Nasze produkty znalazły uznanie u wielu klientów. Mamy nadzieję, że przekonamy do nich również tych - na razie - niezdecydowanych.

Dziękuję za rozmowę.

Firma Perfect - nowoczesny producent systemów kominowych buduje unikatowe relacje z klientami dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszym klientom zapewniamy najwyższe standardy serwisu. Firma Perfect realizuje tym samym cel zajęcia pozycji partnera pierwszego wyboru dla firm handlowych, wykonawczych i klientów indywidualnych. Nasz cel realizujemy zapewniając produkty w najwyższej klasie jakości i bezpieczeństwa. Dążymy do zapewnienia najwyższego poziomu satysfakcji klientów poprzez poszukiwanie nowych rozwiązań i stałe podnoszenie Naszych kompetencji co czyni Nas atrakcyjnym i nowoczesnym partnerem do współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą pełną ofertą na Naszej stronie internetowej www.systemykominoweperfect.pl.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Maćkowiak
prezes
Nowabud OSB sp. z o.o.
502-359-314
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy