Perfect - masa uszczelniająca do kominów i przewodów wentylacyjnych
Renowacja przewodów kominowych przy pomocy masy renowacyjnej. Wiele z Nas zastanawia się jakie podjąć działania w sytuacji kiedy przewód kominowy utracił szczelność. Nieszczelny przewód kominowy stanowi realne zagrożenie dla życia mieszkańców z powodu pożaru lub zatrucia tlenkiem węgla.
2017-06-28, 11:25

Renowacja przewodów kominowych przy pomocy masy renowacyjnej.

Wiele z Nas zastanawia się jakie podjąć działania w sytuacji kiedy przewód kominowy utracił szczelność. Nieszczelny przewód kominowy stanowi realne zagrożenie dla życia mieszkańców z powodu pożaru lub zatrucia tlenkiem węgla.

Potencjalnie jest kilka rozwiązań. Można zdecydować się na wyłączenie z eksploatacji uszkodzonego komina i budowę nowego systemu kominowego w nowej lokalizacji. Nie zawsze jest to możliwe i z reguły wiąże się z, w najlepszym przypadku, z koniecznością reorganizacji kotłowni.

Kolejne rozwiązanie polega na wyburzeniu uszkodzonego komina i zmontowanie w miejsce uszkodzonego, nowego sprawnego przewodu kominowego. Jest to rozwiązanie uciążliwe dla lokatorów ze względu na brud i hałas podczas prac oraz wiąże się ze znacznymi nakładami finansowymi.

Uszkodzony system kominowy można uzbroić we wkład ze stali kwasoodpornej. Problemem w tym przypadku mogą być krzywizny i przewężenia przewodu kominowego uniemożliwiające prawidłowy montaż wkładu stalowego w szachcie ceramicznym.

Rozwiązanie, które chcę przybliżyć polega na uszczelnieniu, otynkowaniu przewodu kominowego od wewnątrz przy pomocy specjalnej masy renowacyjnej do kominów.

Masa jest dostarczana na budowę w workach. Jest to gotowa masa do zmieszania z wodą. Starannie dobrany skład masy renowacyjnej nadaje jej wysokie parametry wytrzymałościowe. Masa jest odporna na wysokie temperatury, do 1250 st. C, wytrzymała na ścieranie i znikomym skurczu co gwarantuje długie bezproblemowe użytkowanie odnowionego przewodu kominowego. Masa jest dostępna w dwóch rodzajach, dedykowanych odpowiednio do spalin mokrych i spalin suchych.

Z uszkodzonego przewodu kominowego, przy użyciu narzędzi odspajających, usuwamy zanieczyszczenia, luźne kawałki cegieł lub zaprawy a następnie sadzę. Resztki pozostającej sadzy wypalamy przy użyciu palnika. Następnie należy dokonać kontroli przekroju przewodu kominowego przy użyciu próbnika. Oczyszczony przewód kominowy zwilżamy wodą w celu poprawienia przyczepności podłoża. Masę renowacyjną mieszamy z wodą w podanych proporcjach. Uzyskana masa jest gotowa do użytku. Przed przystąpieniem do uszczelniania należy zabezpieczyć, uszczelnić wszystkie otwory technologiczne oraz przygotować specjalny tłok, który posłuży do uszczelniania przewodu kominowego. Celem zapewnienia odpowiedniego zacisku tłok powinien mieć wymiary większe, po obrysie, o 2 do 5 cm. Tłok składa się z dwóch warstw specjalnych gum pomiędzy którymi znajduje się specjalna gąbka. Na umieszczony w przewodzie tłok należy zaaplikować stosowną dawkę zaprawy i następnie, przy pomocy windy linowej przeciągnąć tłok przez całą długość przewodu kominowego. Tempo przesuwu powinno być wolne ok. 0,1 do 0,5 metra na minutę. Powyższą czynność należy powtórzyć od 2 do 4 razy w zależności od stanu technicznego przewodu kominowego. Przerwa pomiędzy warstwami nie powinna być większa niż 15 – 30 minut. Po upływie 48 godzin przewód kominowy uzyskuje pełną, deklarowaną wytrzymałość.

Jest to metoda bardzo często spotykana, ze względu walory użytkowe odnowionego przewodu kominowego, niską uciążliwość remontu dla użytkowników, niską inwazyjność w konstrukcję oraz bardzo niską uciążliwość dla mieszkańców remontowanego budynku.

Rozwiązanie jest trwałe, odporne na wysoką temperaturę, ścieranie zapewniające długie i bezproblemowe użytkowanie. Dedykowane do przewodów dymowych i wentylacyjnych. Pozwala ono wydłużyć bezproblemowe użytkowanie odnowionych przewodów kominowych. Niska cena naprawy komina czyni tą technologię szczególnie poszukiwaną i dedykowaną do przewodów dymowych (suchych).

Firma Perfect - nowoczesny producent systemów kominowych buduje unikatowe relacje z klientami dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Naszym klientom zapewniamy najwyższe standardy serwisu. Firma Perfect realizuje tym samym cel zajęcia pozycji partnera pierwszego wyboru dla firm handlowych, wykonawczych i klientów indywidualnych. Nasz cel realizujemy zapewniając produkty w najwyższej klasie jakości i bezpieczeństwa. Dążymy do zapewnienia najwyższego poziomu satysfakcji klientów poprzez poszukiwanie nowych rozwiązań i stałe podnoszenie Naszych kompetencji co czyni Nas atrakcyjnym i nowoczesnym partnerem do współpracy. Zapraszamy do zapoznania się z Naszą pełną ofertą na Naszej stronie internetowej www.systemykominoweperfect.pl.

KONTAKT / AUTOR
Łukasz Maćkowiak
prezes
Nowabud OSB sp. z o.o.
502-359-314
ZAŁĄCZNIKI
perfect_logo.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy